Historia - Wachtel

Tradycja rodzinnego przedsiębiorstwa Wachtel sięga roku 1923. To właśnie wówczas Hans Wachtel założył w Düsseldorfie swoją firmę. Po jego śmierci w 1964 przedsiębiorstwo liczące wówczas pięciu pracowników przejął jego syn Günter. W ramach ciągłego rozwoju firmę przeniesiono do większych i nowocześniejszych budynków w Hilden, jednej z dzielnic miasta Düsseldorf. W roku 1995 firma Winkler kupiła oprócz głównej siedziby w Hilden zakład produkcyjny w Pulsnitz pod Dreznem, a w 2006 roku założono spółkę WACHTEL Asia w Tajpej na Tajwanie. Ponadto otworzono również własne oddziały dystrybucyjne w Europie Wschodniej – w Polsce i Rosji. Firma WACHTEL zatrudnia dzisiaj na całym świecie 250 pracowników.

Sukcesja przedsiębiorstwa została uregulowana w roku 2013, kiedy zięć Güntera Wachtela dołączył do firmy: dzisiaj Oliver Frey jest nie tylko akcjonariuszem większościowym, ale również prezesem przedsiębiorstwa. Wspólnie z Zarządem jest odpowiedzialny za aktualną działalność spółki Wachtel GmbH. Wprawdzie Günter Wachtel odsunął się od działalności operacyjnej firmy, ale nadal służy jej jako przewodniczący rady swoim długoletnim doświadczeniem i bardzo dobrymi relacjami z klientami.

Od 1923 roku filozofia naszego przedsiębiorstwa skupia się na jakości naszych pieców oraz profesjonalnym i szybkim serwisie naprawczym. Na początku podbił piekarnie piec „Backzwerg”, potem legendarny piec sklepowy „Piccolo”. Dzięki postępującej industrializacji piekarni rzemieślniczych stworzyliśmy nasze piece przemysłowe Winkler-Wachtel. W 2005 roku, wraz z zakupem firmy Stamm Freezing, przedsiębiorstwa produkującego systemy chłodnicze dla zakładów piekarskich, spółka Wachtel rozszerzyła swoją ofertę o technikę chłodniczą. W 2012 roku założyliśmy wspólnie z Clemensem Scherzingerem, który pełni rolę prezesa, oraz przedsiębiorstwem rodzinnym Hein spółkę HEWA automatiX. Spółka ta zajmuje się projektowaniem i budowaniem nie tylko ręcznych systemów załadowczych, ale również najnowocześniejszych i w pełni zautomatyzowanych systemów do produkowanych przez nas przemysłowych pieców wsadowych. Dzięki temu możemy oferować naszym klientom kompletną paletę produktów od A do Z. Nasi specjalistyczni doradcy wspierają ponadto piekarzy zainteresowanych rozwojem technologicznym swoich zakładów przy projektowaniu integralnego i zautomatyzowanego systemu dla ich infrastruktury.