COMPACT - Wachtel Polska

Długa żywotność i wysokie bezpieczeństwo pracy to cechy wszystkich pieców obrotowych firmy Wachtel. Komora wypiekowa, front i maskownica wykonane są w całości z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Poszczególne elementy nie są ze sobą łączone za pomocą śrub, lecz w kosztowny i bezpieczny sposób spawane. Ponadto każdy piec COMPACT osadzony jest na płycie posadzkowej ze stali nierdzewnej o grubości 8 mm. Decydujące zalety, które gwarantują długą żywotność urządzenia.

W szczególnie wysokiej komorze wypiekania można seryjnie załadować wózek z 20 blachami. Przy czym nawet wówczas zachowany zostaje minimalny, gwarantujący prawidłowe wypiekanie wyrobów odstęp pomiędzy blachami wynoszący 80 mm. Dzięki temu można na tej samej powierzchni wypiekania wypiekać o 11% wyrobów więcej niż w przypadku pieców obrotowych z 18 blachami.

Wyjątkowy wentylator poprzeczny gwarantuje podczas wypiekania ponadto absolutnie równomierne rozprowadzenie ciepła i optymalną cyrkulacją powietrza. Oznacza to maksymalną wydajność energetyczną przy minimalnej prędkości doprowadzonego powietrza. W ten sposób możliwe jest uzyskanie wyników piekarniczych najwyższej jakości. W przypadku wypiekania w trybie „wsad za wsadem“ wydajny system zaparowania zapewnia w każdej chwili opcjonalną ilość pary.

Obrotowy stojak i talerz dostępne są w wyposażeniu seryjnym.

Opcjonalnie: Urządzenie podnoszące zapewnia optymalną czystość i łatwe ładowanie pieca dzięki wózkom obrotowym wsuwanym do środku na poziomie podłogi.

pdfCOMPACT
broszura DE

Dane techniczne

Blachy 780x580 w każdej komorze

16 - 40

Blachy 1000x600 w każdej komorze

0 - 40

Użytkowa powierzchnia wypiekania każdej komory

7,2 - 24 m²

Szerokość x głębokość x wysokość

1580 - 2480 x 1580 - 2380 x 2190 - 2600

Zasilanie elektryczne

nie

Zasilanie gazowe /olejowe

Tak / tak

Cieplna moc przyłączowa wersji podwójnej

70,0 - 184 kW

Dodatkowa elektryczna moc przyłączowa

2,5 - 4,2 kW

Technologia STIR

nie

Czarny

tak

Sterowanie

IQ Touch, Shopmatic lub OX

Wymiennik ciepła

„Sercem” każdego pieca obrotowego COMPACT jest: wymiennik ciepła. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja umożliwia maksymalny odbiór ciepła od elementu grzewczego dla maksymalnej wydajności. Zastosowanie ogniotrwałej specjalnej stali nierdzewnej sprawia, że wymiennik ciepła COMPACT jest szczególnie wytrzymały i pewny. Na to dajemy 3-letnią gwarancję!